Realizacja Bydgoskiego Grantu Ekologicznego „O pszczółki dbamy – dobry miodek mamy!” – Gr. I, II, III, IV i V

20.10.2020

Na zaproszenie Przedszkola Nr 33 „Jacek i Agatka” przedszkolaki wzięły udział w realizacji Grantu Ekologicznego.  Trzy i czterolatki wykonały  plakaty na konkurs  plastyczny „Nasze przyjaciółki pszczółki”. Pięciolatki  przedstawiły  o pszczołach teatr żywego aktora.  Pokazały scenki jak to do Królowej Pszczół przybyli na podwieczorek goście. Obdarowali ją ulubionymi kwiatami. Robotnice poleciały do ula i przyniosły na poczęstunek miód. Goście z apetytem jedli słodki  przysmak. Sześciolatki  przystąpiły do  quizu wiedzy „Z pszczołami za pan brat”. Obejrzały film edukacyjny „Z kamerą wśród pszczół”.  Prowadziły pszczołę przez labirynt. Odpowiadały na pytania za pomocą tabliczek prawda czy fałsz. Układały historyjkę obrazkową „Jak powstaje miód”. Kolorowały plastry miodu zgodnie ze wskazaniem kostki do gry. Poznały nazwy owadów, które są podobne do pszczół.