Zajęcia edukacyjne „Święto Niepodległości” – Gr. II

10.11.2020


Czterolatki przystąpiły do Międzynarodowego Projektu  Edukacyjnego „Piękna nasza Polska cała”. Wszystkie ubrane na galowo uroczyście świętowały wyjątkowy dla nas Polaków dzień„Święto Niepodległości”.W sali powstał kącik patriotyczny, którego celem było kształtowanie miłości i przywiązania do kraju ojczystego, jego kultury i tradycji. Dzieci rozpoznawały i wskazywały  symbole narodowe. Wspólnie recytowały wiersz W. Domeradzkiego  pt .,,Ojczyzna ” przedstawiając jego treść za pomocą ilustracji. Wykonały tzw. „Drzewo Narodowe”, którego liście miały narodowe barwy. Zaprezentowały układ taneczny z białymi i czerwonymi chustkami do piosenki „Kocham Cię Polsko”. Aby utrwalić barwy narodowe, wydzierały i przyklejały kawałki czerwonego papieru na szablon flagi. Dumnie z chorągiewkami odśpiewały hymn Polski „Mazurek Dąbrowskiego”. Dzień Niepodległości stał się bardzo radosnym dniem w naszym przedszkolu i mamy nadzieję, że zapadnie w pamięci naszych „Małych Polaków”.

« 1 z 4 »