Udział w grancie matematycznym „Kodowanie fajna sprawa – dla nas wszystkich to zabawa” – Gr. IV

20.11.2020


Na zaproszenie Przedszkola nr 59 sześciolatki rozwiązywały zadania z zakresu kodowania. Naklejały  jesienne symbole zgodnie z kierunkiem strzałek. Rysowały drugą połowę domu zachowując właściwą ilość kratek i odpowiednie kolory. Odnajdywały alternatywne drogi od pieska do kości i je ilustrowały za pomocą strzałek. Kolorowały obrazek zgodnie z podanym kodem. Układały piramidki z kubków wg wzoru, a następnie zamieniały kolory kubków zgodnie z kodem. Wszystkie zadania cieszyły się dużym zainteresowaniem. Sześciolatki rozwijały umiejętności matematyczne, doskonaliły logiczne myślenie, kształtowały samodzielność podczas wykonywania zadań. W ramach grantu matematycznego przedszkolaki wzięły dział w konkursie plastycznym  pt. „Zaczarowane cyferki”.

« 1 z 4 »