Międzynarodowy Dzień Pluszowego Misia – Gr. IV

25.11.2020


Wszystkie dzieci małe i duże kochają pluszowe misie. Dlatego sześciolatki z niecierpliwością czekały na przygotowane dla nich niespodzianki. Podczas zajęć edukacyjnych poznały historię powstania „misiowej zabawki”. Po zaśpiewaniu piosenki „Pokochaj pluszowego misia”, podzielone na zespoły najpierw układały z nakrętek określone części ciała pluszaka i w efekcie współdziałania tworzyły wspaniałego misia. Potem zadaniem zespołów było ułożenie postaci misiów od najwyższego do najniższego. Dzieci utworzyły cztery pociągi i w rytm piosenki „Jadą, jadą misie” poruszały się po sali. Przy stolikach układały z części obrazek misia. Słuchając nagrania „Pora na dobranoc” kołysały misia do snu przy pomocy chusty animacyjnej. Z tiulowymi apaszkami improwizowały ruch do piosenki o pluszowym misiu. To był bardzo radosny i miły dzień. Każdy otrzymał medal „Przyjaciel Pluszowego Misia”.

« 1 z 3 »