Światowy Dzień Pluszowego Misia – Gr. III

25.11.2020


Pięciolatki pilnie przygotowywały się na ten uroczysty dzień. W tygodniowym cyklu zajęć poznały historię pluszowego misia. Rozpoznawały na obrazkach różne, znane im bajkowe misie. Grały w „ Misiową grę kostkową” oraz grę „Wylecz misia”. Składały z części obrazki przedstawiające znane im misie. Szukały misiów ukrytych na obrazku, przeliczały je. Rozpoznawały pary takich samych misiów. Wycinały, układały i przylepiały na kartce misia. Kolorowały misia indywidualnie i zespołowo. Wylepiały misia kuleczkami z plasteliny. Dorysowywały drugą część misia. Słuchały utworów muzycznych, których bohaterem był miś np. „Pokochaj pluszowego misia” , „Misio mniam mniam”, „Dwa malutkie misie”itp. Bawiły się w „Starego niedźwiedzia”. Choć w tym roku nie towarzyszyły dzieciom przyniesione z domu misie, to i tak było bardzo miło i ciekawie. Nikogo nie opuszczał dobry humor i chęć dobrej zabawy.

« 1 z 6 »