Międzynarodowy projekt czytelniczy „Magiczna moc bajek” czyli Bajkowa podróż do krainy wartości i dziecięcej wyobraźni – Gr. II

27.11.2020


Czterolatki  zrealizowały moduł II „Przyjaźń i miłość”. Zapoznały się ze znaczeniem słowa „przyjaciel”. Bardzo polubiły bajkowego bohatera Reksia. Bogaciły wiedzę na temat praw dziecka. Rozwiązywały zagadki obrazkowe i wyodrębniały pozytywne cechy swoich kolegów i koleżanek w grupie. Wspólnie wykonały „Drzewo przyjaźni”. Poznały bohaterów utworów literackich i ich przygody. Stworzyły grę „Zgadnij o jakiej bajce mówię?”. Ułożyły puzzle znanych bajek opowiadające o przyjaźni. Z zainteresowaniem wykonały wszystkie zadania. Wiedzą, że warto mieć przyjaciela i być dla kogoś przyjacielem. Wtedy każdy wspólnie spędzony dzień, to dzień pełen radości.

« 1 z 3 »