Zajęcia edukacyjne Wojewódzkiej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej „Koronowirusa się wystrzegamy, ręce zawsze czyste mamy ! – Gr. IV

29.01.2021


Sześciolatki realizowały cykl zajęć opracowanych przez Oddział Oświaty Zdrowotnej Wojewódzkiej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Bydgoszczy, pn. „Dobre sposoby na mikroby. Z higieną za pan brat: STOP KORONAWIRUS! Tworzyły hasła ,,Stop Koronawirus” i  ,,Dobre sposoby na mikroby”.  Dzieliły na sylaby nazwy przedmiotów używanych do higieny ciała: mydło, woda, ręcznik, grzebień, odczytywały je globalnie i przyporządkowywały do ilustracji. Układały historyjkę obrazkową  ,,Od Brudusia do Pucusia”. Obserwowały na ilustracjach przykładowe wirusy, których nie widać gołym okiem.  Uczyły się piosenki ,,Mydło lubi zabawę”. Prezentowały etapy mycia rąk mydłem.  Określały  przyczyny chorób wywoływanych wirusami. Rozmawiały o epidemii jaka panuje w świecie i doszły do wniosku, że należy skutecznie się chronić. Dostrzegały konkretne sytuacje, które pomagają uchronić ludzi przed różnymi chorobami, w tym przed zakażeniem koronowirusem. Lepiły z plasteliny wirusa jakiego sobie sami wyobrażają. Rozwiązywały  słowne ,,Zagadki w koronie” tworząc z rozsypanki obrazkowej Szczęśliwą Planetę Ziemię. Wypowiadały się na temat konieczności przestrzegania higieny i uzasadniały, dlaczego trzeba o nią  dbać. Oceniły zajęcia poprzez wysoki podskok – okazując  radość lub przysiad- okazując smutek.

« 1 z 5 »