Zajęcia edukacyjne ,,Koronawirusa się wystrzegamy , ręce zawsze czyste mamy” Wojewódzkiej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej – Gr. V

05.02.2021


Dzieci wzięły udział w zajęciach edukacyjnych opartych na scenariuszu „Dobre sposoby na mikroby. Z higieną za pan brat: STOP KORONAWIRUS! opracowanym przez Oddział Oświaty Zdrowotnej Wojewódzkiej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej. Celem było ograniczenie rozprzestrzeniania się zakażeń wirusem SARS- CoV- 2 poprzez świadome działania wynikające z odpowiedniego poziomu wiedzy. Poprzez zabawy edukacyjne  pięcio  i sześciolatki utrwalały wiedzę na czym polega higiena osobista oraz higieniczny tryb życia. Wyjaśniały, gdzie i kiedy bezwzględnie trzeba myć ręce. Sprawdziły czy każdy pamięta etapy mycia rąk. Przedszkolaki wiedzą, że nawyki higieniczne procentują przez całe życie, a najlepszą metodą na ich utrwalanie jest systematyczność.

« 1 z 3 »