Spotkanie z biliotekarką z Pedagogicznej Biblioteki Wojewódzkiej – Gr. IV

10.03.2021


W  ramach realizacji programu „ Czyste powietrze wokół nas” sześciolatki gościły p. Małgorzatę. Zajęcia pod hasłem „Nie pal przy mnie” rozpoczęły się krótką pogadanką połączoną z projekcją na temat szkodliwości palenia. Podkreślono jak ważne jest czyste powietrze i kształtowanie prawidłowych nawyków.  Dzieci przeglądały książki z ilustracjami dotyczącymi ekologii . Najbardziej spodobał się sześciolatkom komiks! Złożyły obietnicę, że będą dbać o środowisko i prowadzić zdrowy tryb życia. Dzieci porównywały zapamiętany zapach z lasu i zapach papierosowego dymu. Dyskutowały nad przyczynami palenia np. że palą ci co się denerwują, albo palą dla towarzystwa, że młodzi chcą czuć się ważni. Wymieniały negatywne skutki palenia: przykry zapach, słabe zdrowie, żółte zęby i paznokcie, chore płuca, serce i rodzenie się słabych dzieci. Zaproponowały (alternatywę) zamiast palenia: np. uprawianie sportu, czytanie książki, jedzenie owoców, orzechów czy picia soków. Bystre sześciolatki podjęły też temat zauważonych innych  nałogów, np. picia alkoholu, jedzenia słodyczy, używania energetyków. Oświadczyły, że to zbędne wydawanie pieniążków.

« 1 z 3 »