Zajęcia przyrodnicze „zakładamy hodowlę fasoli” – Gr. II

15.03.2021

W ramach realizacji tematu związanego z wiosną dzieci założyły hodowlę fasoli. W pierwszej kolejności poznały nazwy części roślin. Dowiedziały się, że niezbędne do ich wzrostu są: woda, słońce, ziemia. Omówiły etapy wzrostu fasoli. Następnie wysłuchały historyjki o cebulce tulipana zilustrowanej przy pomocy tekturowej doniczki i cebulek w różnych etapach wzrostu. Dzięki temu utrwaliły poznane wcześniej wiadomości. Jako podsumowanie tematu powstała hodowla fasoli. Dzieci założyły na pojemniczki gazę i gumki recepturki, aby gaza się nie zsuwała, zrobiły zagłębienie, w które włożyły fasolkę i nalały odpowiednią ilość wody. Hodowla stoi w kąciku przyrody blisko okna i pięknie rośnie, co każdego dnia obserwują przedszkolaki.