IV edycja akcji „Bydgoszcz Czyta Małemu Misiowi”- Gr. II

21.04.2021

Akcja odbywała się w ramach międzynarodowego projektu pt. „Mały miś w Świecie Wielkiej Literatury”. Czterolatki wykonywały różne zadania. Trzeba było wybrać Misia i nadać mu imię. Dzieci podawały wiele propozycji, ale w końcu zdecydowały, że ich miś będzie miał na imię George (Drożdż). Następnie zastanawiały się, co miś lubi robić, w co najchętniej się bawi i co lubi jeść. Okazało się, że podobnie jak dzieci, George lubi budować z klocków i bawić się w kuchence, a najbardziej smakuje mu miód i ciasteczka. Każdego dnia dzieci słuchały czytane misiowi bajki, ale to nie wszystko. Miś odwiedzał wirtualnie inne przedszkola, gdzie również słuchał pięknych wierszy, opowiadań i baśni. Misie z innych przedszkoli odwiedziły grupę czterolatków i słuchały uważnie bajek czytanych przez wychowawczynie. W ramach projektu dzieci wykonały pajęczynę przyjaźni i prace plastyczne dla misiów z zaprzyjaźnionych przedszkoli. Wymyśliły wspólnie bajkę dla misia pt. „Miś George w poszukiwaniu Pani Wiosny”. Wysłały ją do przedszkola, z którym dobrano Przedszkole nr 16 w parę. W zamian również otrzymały bajkę. Czterolatki wykonały wiosenny eko-strój dla misia i wzięły udział w konkursie tanecznym. Podczas trwania projektu dzieci nie tylko wysłuchały wiele ciekawych utworów literackich, ale również rozwinęły swoją wyobraźnię i ekspresję artystyczną.