Światowy Dzień Książki – Gr. III

23.04.2021

W Święto Książki zaprzyjaźniona z dziećmi Wróżka-Czytuszka zrobiła pięciolatkom  nie lada niespodziankę. Przesłała paczuszkę z listem, w którym życzyła przedszkolakom nieograniczonego dostępu do najpiękniejszych bajek świata i radości płynącej ze wspólnego czytania. Prezent od Wróżki bardzo się wszystkim spodobał. Były to cztery przepiękne książeczki przeznaczone do wspólnego czytania: „Wielka przygoda jeżyka” J. Poh, „Opowiastki na dobry nastrój” N. Brun Cosme oraz „Wyścig po złotego żołędzia” K. Hudson. W paczce były także bardzo przydatne zakładki do książek. Przy otwartym oknie dzieci zaśpiewały najgłośniej jak potrafią swoją ulubioną piosenkę „Świat w naszych rękach”. Było to życzeniem Wróżki, która słysząc śpiew upewniła się, że przesyłka dotarła we właściwe ręce. Pięciolatki słuchały fragmentu nowej książeczki o jeżyku. Oglądając przedszkolne książki przypomniały jak należy z nich korzystać i jak się z nimi obchodzić.