Światowy Dzień Świadomości Autyzmu – Gr. IV

26.04.2021


Zajęcia edukacyjne odbyły się pod hasłem ,,Na niebiesko dla autyzmu” w ramach Międzynarodowego Projektu Czytelniczego ,,Magiczna moc bajek” czyli Bajkowa podróż do krainy wartości i dziecięcej wyobraźni. Kolorem niebieskim sześciolatki wyraziły swoją solidarność z osobami z autyzmem. W ranku dzieci szkicowały ołówkiem buźki, które pomalowały farbami na kolor niebieski. Litery hasła: ,,Na niebiesko dla autyzmu”  pokolorowały kredkami, skleiły w wyrazy, które odczytały i powiesiły na tablicy. Tańczyły z pociętymi paskami niebieskiej krepy do utworów sławnego Polaka F. Chopina. Rozmawiały nt. „Złośliwość – czym jest ?”  Chętnie odpowiadały na pytania: „Jak czuje się dziecko, któremu się dokucza? Czy to jest dobre czy złe? Dlaczego?” Następnie przedstawiły swoje wypowiedzi plastycznie. Nie zabrakło burzliwej dyskusji, w trakcie której sześciolatki budowały wypowiedzi na temat: „Co by było, gdyby na świecie zabrakło życzliwych ludzi?” Teraz nasze dzieci lepiej rozumieją życie dzieci z autyzmem, które objawia się odmiennym sposobem komunikacji, wyrażania emocji czy trudnościami w nawiązywaniu relacji. Jak wszystkie dzieci na całym świecie, osoby ze spektrum autyzmu, potrzebują wsparcia, cierpliwości i wielkiej MIŁOŚCI.

« 1 z 3 »