Poranek patriotyczny z harcerzami – Gr. IV i V

29.04.2021

Z okazji Święta Flagi i Święta Konstytucji 3 Maja pięcio- i sześciolatki spotkały się z druhną Patrycją i harcerzami: Maciejem, Gabrysią, Julią S. i Julią M., Eweliną. Powitanie rozpoczęło się  harcerskim „czuwaj”. Przy dźwiękach płynących z gitary harcerze śpiewali utwory o tematyce patriotycznej. Wprowadzeniem do utworu ,,Pierwsza Brygada” było pytanie: ,,Czy wiecie kim był Józef Piłsudski ?” Dzieci już wiedzą, że to marszałek, dowódca brygady. Było wspólnie śpiewanie ,,Przybyli ułani pod okienko.” Przedszkolaki ochoczo odpowiadały na pytanie dotyczące kolorów żołnierskich mundurów: zielone, czarne, szare, a w czasie II wojny światowej ułani nosili niebieskie. Druhna opowiedziała dzieciom, że podczas spotkań przy ognisku zuchy i harcerze śpiewają ,,Płonie ognisko”. Piosenka bardzo się podobała. Spotkanie zakończyło się odśpiewaniem hymnu Polski „Mazurka Dąbrowskiego”.