Udział w Projekcie edukacyjno-artystycznym „Czas na ważną modę – szanujemy wodę” Gr. IV

Sześciolatki wykonały zadania zaproponowane przez organizatora – Przedszkole Nr 80. Podczas rozmowy przy tablicy wzbogaciły wiedzę na temat zjawisk związanych z żywiołem wody oraz utrwaliły, w jaki sposób woda krąży w przyrodzie. W zabawie badawczej sprawdzały czy woda ma kolor, kształt, zapach. Wykonały eksperyment co pływa, a co tonie oraz odpowiedziały na pytanie „dlaczego niektóre przedmioty unoszą się na wodzie, a niektóre idą na dno?” Podczas nauki piosenki „Kropelka za kropelką” poznały sposoby dbania o wodę. Za pomocą ruchu i gestu z wykorzystaniem pomponów zaimprowizowały poruszanie się wody w morzu, jeziorze oraz pokazały, że życiodajna woda potrzebna jest m.in. do picia. Wykonały plakat ukazujący sposoby dbania o wodę. Z odpadów wykonały deszczomierz i wiatromierz, które umieściły w przedszkolnym ogródku. Będą sprawdzać ile napadało deszczu i czy wiatr jest słaby, umiarkowany, silny lub w ogóle go nie ma. Zaprezentowały „modną wodę” za pomocą strojów i rekwizytów. Wykonały prace na konkurs plastyczny pt. „Woda daje życie”. Udział w projekcie pozwolił utrwalić wiadomości o wodzie, poznać jej dobre strony mające wpływ na zdrowie, higienę, rozwój w świecie roślin i zwierząt oraz złe strony: powodzie, sztormy. Sześciolatki pamiętają w jaki sposób można wodę oszczędzać i jak dbać o jej czystość.