Dzień Dziecka na słonecznie – Gr. III

Kolorem dominującym w ubiorze dzieci oraz wystroju sali był żółty. Dzieci tańczyły z rytm muzyki z żółtymi fruwajkami. Rozwiązywały „żółte zagadki”. Układały słońce z żółtej obręczy, żółtych szarf i pomponów oraz wyciętych dłoni i żółtego koła z brystolu. Tańczyły „Kaczuchy” i „Pszczółkę Maję”. Bardzo spodobała się nowa zabawa „Piłka parzy”, podczas której należało schwytać piłkę gdy rzucająca wymienia kolory poza żółtym. Nie wolno było schwytać kiedy pada kolor żółty bo ten „parzy”. Osoba która nieopatrznie chwyciła ją dawała fanta, którego musiała wykupić. Pięciolatki świetnie bawiły się z chustę animacyjną oraz balonami. W konkurencjach sportowych przenosiły piłkę nad głowami i między nogami. Biegły z piłką okrążając pachołek i przekazywały ją kolejnemu uczestnikowi zabawy. Toczyły piłkę. Malowały żółtą farbą rozpromienione słoneczka. Każdy otrzymał „Certyfikat super przedszkolaka”, żółty balonik i zabawkę. Wiele tego dnia się działo, było wesoło i radośnie.