Zajęcia „Dzieci słabowidzące i niewidome są wśród nas” ze Specjalnym Ośrodkiem dla Dzieci i Młodzież

30.11.2017

 

 
Przedszkolaki spotkały się z paniami: Małgorzatą Patrzałek i Dobrosławą Nurkiewicz aby dowiedzieć się o życiu osób niepełnosprawnych wzrokowo. Podczas zabaw wchodziły w rolę dziecka niewidomego. Wyciągały z worka przedmioty i po dotyku odgadywały co to jest. Słuchały różne dźwięki i rozróżniały czy są one wesołe, smutne czy migocę wystraszyć. Oglądały książkę napisaną alfabetem Braille’a. Dowiedziały się jak pomagać i wspierać osoby z dysfunkcją wzroku.
2017.11.30_specjalny_osrodek_gr4_10 - kopia.jpg

Zapraszamy do galerii.
 
 
 
» Brak komentarzy
Nie ma tu jeszcze komentarzy.
» Wyślij komentarz
Email (nie będzie widoczny)
Imię / Nazwa użytkownika
Tytuł komentarza
Komentarz
 podmiana znaków
Captcha Image Nieczytelne cyfry? Wczytaj jeszcze raz.