Zajęcia edukacyjne z górnikiem Polskiego Górnictwa Naftowego i Gazownictwaw Bydgoszczy - Gr. III,

28.11.2018

 
 
 
Z okazji zbliżającej się „Barbórki” odbyło się spotkanie z panem Dariuszem Błażejewskim. Gość ubrany był w piękny, galowy mundur, na jego czapce, która poprawnie nazywa się „czako” lśnił biały pióropusz z kogucich piór. Dzieci dowiedziały się co oznaczają poszczególne symbole prezentowanego ubioru i do czego służą poszczególne części „roboczego” stroju górników. Gość opowiedział „Legendę o św. Barbarze”- patronce górników i o tym jak powstał wielki skarb, jakim jest węgiel. Wyjaśnił, że górnicy zajmują się nie tylko wydobywaniem węgla, a także soli, rud, wody mineralnej, ropy naftowej oraz gazu ziemnego. Pouczające spotkanie przybliżyło trud górniczej pracy. Przedszkolaki bardzo serdecznie podziękowały niecodziennemu gościowi i z radością pozowały do pamiątkowego zdjęcia. 
2018-11-28_pgnig_24 — kopia.jpg

Zapraszamy do galerii.
 
 
» Brak komentarzy
Nie ma tu jeszcze komentarzy.
» Wyślij komentarz
Email (nie będzie widoczny)
Imię / Nazwa użytkownika
Tytuł komentarza
Komentarz
 podmiana znaków
Captcha Image Nieczytelne cyfry? Wczytaj jeszcze raz.