Zajęcia ze studentami kierunków Zdrowie Publiczne i Ratownictwo Medyczne CM UMK - Gr. II - V

03.12.2018

 
 
 
2018-12-03_zajecia_ze_studentami_50 — kopia.jpg
Przedszkolaki rozmawiały jak dbać o higienę rąk i zębów. Dowiedziały się, że do rąk używa się oprócz mydła również żeli antybakteryjnych. Obserwowały jak wygląda zdrowe uzębienie i wybierały potrawy zdrowe oraz powodujące próchnicę. Odkrywały przeznaczenie stetoskopu. Starszaki ćwiczyły z ratownikami, używając swoje misie, sprawdzanie oddechu chorego i wykonywanie masażu klatki piersiowej. Ratownicy utrwalali z przedszkolakami zasady zachowania się w sytuacji, gdy wnuczek jest w domu pod opieką babci, która traci przytomność. Dzieci obserwowały jak należy bezpiecznie ułożyć poszkodowanego. Ćwiczyły zasady udzielania pierwszej pomocy osobie dorosłej, dziecku i niemowlęciu w sytuacji gdy osoby poszkodowane nie oddychają. utrwaliły numer alarmowy 112. Zajęcia uzmysłowiły przedszkolakom jak ważna jest szybka pomoc potrzebującemu. 

Zapraszamy do galerii.
 
 
» Brak komentarzy
Nie ma tu jeszcze komentarzy.
» Wyślij komentarz
Email (nie będzie widoczny)
Imię / Nazwa użytkownika
Tytuł komentarza
Komentarz
 podmiana znaków
Captcha Image Nieczytelne cyfry? Wczytaj jeszcze raz.