Koncert „Jedzie Mikołaj” Gr. I -V

10.12.2018

 
 
 
2018-12-10_jedzie_mikolaj_2 — kopia.jpg
Pani Ada oraz panowie: Grzegorz i Adam przybliżyli przedszkolakom utwory o tematyce świątecznej i zimowej. Dzieci wysłuchały m. in. fragmentu koncertu „Zima” A. Vivaldiego i utworu angielskiego „Joy to the world” G. F. Haendla. Podczas wspólnego muzykowania artyści wykorzystali firankę perkusyjną inaczej zwaną sopelkami, bęben sprężynowy, którego dźwięk przypominał wichurę, dzwonki - perkusyjny instrument melodyczny, marakasy, janczary oraz pianino. Dzieci zostały zaproszone o wspólnego muzykowania, śpiewu i tańca. Spotkanie przebiegało w iście świątecznej atmosferze i zakończyło się wspólnym odśpiewaniem kolędy „Przybieżeli do Betlejem”. Wszyscy poczuli, że święta Bożego Narodzenia są tuż, tuż.

Zapraszamy do galerii.
 
 
» Brak komentarzy
Nie ma tu jeszcze komentarzy.
» Wyślij komentarz
Email (nie będzie widoczny)
Imię / Nazwa użytkownika
Tytuł komentarza
Komentarz
 podmiana znaków
Captcha Image Nieczytelne cyfry? Wczytaj jeszcze raz.