W Galerii Sportu Bydgoskiego - Gr. III i V

18.01.2019

 
 
 
Przedszkolaki udały się do muzeum prezentującego historię, medale, trofea, sprzęt, wyposażenie i zdjęcia bydgoskich sportowców, którzy odnosili sukcesy w kraju i na świecie. Pan Michał rozmawiał z dziećmi o dyscyplinach sportowych. Przedszkolaki wykazały się dużą ich znajomością. W gablotach zobaczyły medale olimpijskie, a na „Ścianie Bydgoskich Olimpijczyków” zdjęcia sportowców. Wszystkie fotografie w galerii wykonali najlepsi bydgoscy fotoreporterzy. Pan Michał opowiedział ciekawostki z życia niektórych sportowców. Poprosił dzieci, aby wybrały zdjęcie, które im się najbardziej podoba. Wygrało przedstawiające zawodniczkę z flagą Polski. Zdobyła ona medal Mistrzostw Europy w Berlinie. Na ścianie mistrzów przygotowanej specjalnie dla zwiedzających, dzieci składały swój podpis lub rysowały jakiś znak, ponieważ każdy jest w czymś najlepszy np. w czytaniu, w rysowaniu, układaniu puzzli. Następnie przedszkolaki zwiedziły szatnię gości przyjeżdżających na mecze. Dowiedziały się, że szatnia gospodarzy jest taka sama jak gości ( tak samo wymalowana i w to samo wyposażona). Ciekawostką było to, że w szatni gości około 10 lat temu siedział wybitny piłkarz Robert Lewandowski oraz to, że do szatni przed meczem nie mogą wchodzić kobiety, bo przynosi to pecha ( drużyna może przegrać). Dzieci przeszły do strefy szatni zbudowanej według standardów europejskich. W tym miejscu sędzia za pomocą gwizdka wywołuje na stadion drużyny na mecz. W strefie szatni znajduje się sala kontroli antydopingowej oraz tunel, którym wjeżdżają autokary z zawodnikami. Kolejnym miejscem zwiedzania był stadion liczący 20559 miejsc. Przedszkolaki zobaczyły tam kabiny komentatorów sportowych oraz telebim czyli tablicę, na której wyświetlany jest wynik meczu oraz zmiany zawodników. Na zakończenie przedszkolaki otrzymały prezent i podziękowały oprowadzającemu po obiektach Zawiszy.
2019-01-18_galeria sportu_12 — kopia.jpg

Zapraszamy do galerii.
 
 
» Brak komentarzy
Nie ma tu jeszcze komentarzy.
» Wyślij komentarz
Email (nie będzie widoczny)
Imię / Nazwa użytkownika
Tytuł komentarza
Komentarz
 podmiana znaków
Captcha Image Nieczytelne cyfry? Wczytaj jeszcze raz.