Zajęcia edukacyjne w Pedagogicznej Bibliotece Wojewódzkiej - Gr. IV

02.04.2019

 
 
 
Sześciolatki poznając tradycje i zwyczaje Świąt Wielkanocnych udały się do Dziecięcej Akademii Czytania Bajek. Pani Grażyna rozpoczęła spotkanie krótką rozmową na temat wiosny oraz jej symptomów. Opowiedziała o ludowych zwyczajach wiosennych tj. topieniu marzanny i prima aprilis oraz o tradycjach wielkanocnych. Pani Joanna przeczytała fragment książki „Polskie tradycje i obyczaje”. Dzieci w skupieniu wysłuchały także opowiadania „Martynka i zwierzątka” oraz „Tuptuś znajduje jajko”. Wielkanocne opowieści wprawiły przedszkolaków w radosny nastrój. Był on inspiracją do wykonania kolorowych kartek świątecznych. Każda kartka została opieczętowana biblioteczną pieczątką. 
2019-04-02_biblioteka_2 - kopia.jpg

Zapraszamy do galerii .
 
 
» Brak komentarzy
Nie ma tu jeszcze komentarzy.
» Wyślij komentarz
Email (nie będzie widoczny)
Imię / Nazwa użytkownika
Tytuł komentarza
Komentarz
 podmiana znaków
Captcha Image Nieczytelne cyfry? Wczytaj jeszcze raz.