Wycieczka do Skłudzewa - Gr. IV

07.05.2019

2019-05-07_wycieczka_gr4_15 — kopia.jpg
Gospodarz Fundacji Piękniejszego Świata pan Leszek Warmbier powitał sześciolatków chlebem i powidłami z jabłek. Poprzez własne opowieści wprowadził przedszkolaków w niezwykłą atmosferę tego miejsca. Podczas zajęć terenowych, wykorzystując własną wyobraźnię i wsłuchując się w otaczającą przyrodę, dzieci rysowały wybrane drzewo dostrzegając piękno natury. Wyruszyły w poszukiwaniu śladów saren, zajęcy i lisów podziwiając okolice parku, gdzie odbyły się niezwykłe zawody sportowe. Potem przyszedł czas na ucztę przy ognisku. Samodzielnie upieczone kiełbaski bardzo smakowały po fizycznym wysiłku. Na warsztatach plastycznych przedszkolaki malowały na tkaninie. Projektując koszulki tworzyły abstrakcyjne kompozycje ukazujące różne układy i harmonijne barwy oraz ptaki, zwierzęta i owady. Każda praca okazała się wyjątkowa i niepowtarzalna. Była to inspirująca i pełna przeżyć edukacyjna wyprawa, która pozostanie zapewne na długo w pamięci.

Zapraszamy do galerii.