Koncert „I znów zakwitły jabłonie” - Gr. I -V

27.05.2019

 
 
 
2019-05-27_koncert_18 - kopia.jpg
Po przywitaniu się z dziećmi piosenką „Do re, mi, fa, sol, la, si, do - wszystkie nutki z nami idą” pani Ada zaprosiła do wysłuchania utworu z opery „Aida” Giuseppe Verdiego. Gdy grała na pianinie okazało się, że słychać jeszcze inny instrument, ale dzieci nie widziały go, jak i grającej na nim osoby. Kiedy muzyka ucichła starszacy od razu odgadli, że to trąbka. Pojawił się pan Łukasz i rzeczywiście trzymał w ręce małą trąbkę. Pani Ada zażartowała, że to taka „Kinder trąbka”. Po wyjaśnieniu z jakich elementów jest zbudowana i co trzeba robić aby na niej grać, pan Łukasz zagrał muzykę do marszu, a potem Hejnał Mariacki. Pani Ada przedstawiła kolejnego gościa, pana Wiesława w pięknym stroju krakowskim. Zatańczył krakowiaka i zaprosił wszystkie dzieci do naśladowania figur, np. kroku nazywanego „kulawy”, czy „krzesany”. Okazało się, że to wcale nie takie łatwe. Przy dźwiękach pianina i trąbki przedszkolaki wykonały na marakasach i dzwonkach akompaniament do piosenki „Krakowiaczek jeden”. 

Zapraszamy do galerii.
 
 
» Brak komentarzy
Nie ma tu jeszcze komentarzy.
» Wyślij komentarz
Email (nie będzie widoczny)
Imię / Nazwa użytkownika
Tytuł komentarza
Komentarz
 podmiana znaków
Captcha Image Nieczytelne cyfry? Wczytaj jeszcze raz.