Wizyta w Szkole Podstawowej nr 15 – Gr. IV

04.11.2019


Z panią Dorotą, nauczycielką klasy pierwszej, przedszkolaki poznawały szkolny budynek. Obejrzały świetlicę, w której uczniowie klas młodszych spędzają czas przed lekcjami lub po ich zakończeniu. Bawią się tam, a nawet odrabiają lekcje. Na korytarzu w gablotach przedszkolaki podziwiały puchary i statuetki zdobyte przez sportowców szkoły. Zobaczyły stołówkę oraz ,, małą” salę gimnastyczną. Bardzo ważnym jest miejsce poświęcone patronce p. Teresie Ciepły, lekkoatletce, zdobywczyni 3 medali olimpijskich. Idąc korytarzami dzieci zobaczyły dużo szafek uczniowskich służących do przechowywania rzeczy. Była też winda dla dzieci z problemami w poruszaniu się. Na hali znajdowały się trybuny, tablica świetlna oraz sprzęt sportowy. Przedszkolaki zwiedziły bibliotekę , gdzie uczniowie wypożyczają książki, gabinet pani pedagog oraz gabinet pielęgniarki, do którego uczniowie zgłaszają się z małymi problemami zdrowotnymi. Dzieciom podobało się w szkole i chętnie przyjdą tu jeszcze raz by uczestniczyć w lekcji.