Klub Czytających Rodziców – Gr. I

15.11.2019


W ramach akcji „Cała Polska Czyta Dzieciom” trzylatki odwiedziły panie: Aleksandra Piątkowska – mama Marysi, Anna Witkowska – mama Jasia oraz panowie: Tomasz Włodarczak – tata Jagody i Jacek Marczak – tata Krzysia.  Pani Aleksandra przeczytała książki: „Pory roku – Jesień” i „ Kicia – Kocia na traktorze”. Dzieci poznały zmiany, jakie zachodzą jesienią w przyrodzie oraz jej charakterystyczne cechy. Dowiedziały się, że w sadzie zbierane są owoce, z których powstają pyszne konfitury. Pan Tomasz w wierszu J. Brzechwy „Na straganie” utrwalił z dziećmi nazwy warzyw. Opowiedział o zawartych w nich witaminach i że należy je spożywać w codziennych posiłkach. Pani Ania w książce S. Bellier „Rodzina – co to jest?” ukazała historię małej lisiczki która czuła się niezauważana i odtrącana przez członków rodziny. Urodziny sprawiły, że Lila poczuła , że jest kochana i bezpieczna. Przedszkolaki poznały także Kubusia Puchatka i jego przyjaciół, którzy podziwiali zdolności pająka w tworzeniu pajęczyny budząc szacunek do jego ciężkiej pracy. Pan Jacek w książce „Franklin uczy się współpracy” przedstawił pozytywne zachowania zwierząt: żółwika i misia. Ukazał cechy przyjaciela i określił zachowania świadczące o przyjaźni. Dziękujemy rodzicom za rozwijanie dziecięcych wyobraźni oraz dostarczanie pozytywnych wzorców zachowań.