Międzyprzedszkolny quiz wiedzy „Energię oszczędzamy, bo o domowy budżet dbamy” – Gr. IV i V

21.11.2019


W imprezie zorganizowanej przez Przedszkole Nr 16 w ramach Bydgoskiego Grantu Ekologicznego wzięły udział dzieci z Przedszkoli nr 33, 59 i 68. Nasze przedszkolaki zaprezentowały gościom piosenki tematyczne oraz teatrzyk. W konkursie wiedzy, pod kierunkiem nauczycielki Aleksandry Zysk, reprezentanci przedszkoli popisywali się znajomością różnorodnych naturalnych źródeł energii. Dzieci wymieniały sposoby jej pozyskiwania oraz wykorzystania przez człowieka. Odpowiadając na pytania dotyczące prezentowanego filmu,  składając obrazki z części, rozwiązując zagadki słuchowe, odgadując po fragmencie obrazka co jest ukryte, przeliczając wiatraki i panele słoneczne dzieci  kształtowały świadomość oszczędnego korzystaniem z energii. Bezbłędnie rozpoznawały różnorodne źródła energii odnawialnej. Wszystkie przedszkola przedstawiły prezentacje wokalno- recytatorsko- taneczne, poprzez które wyraziły swoje postawy ekologiczne.  Potyczki śledziło dziecięce jury przydzielając punkty. Wszystkie zespoły rozwiązały zadania bezbłędnie. Każda drużyna otrzymała pamiątkowy dyplom i nagrody. Dzieci uczestniczące w konkursie plastycznym zaprezentowały publiczności swoje dzieła i otrzymały za nie piękne książki oraz dyplomy. Na wszystkich naszych przedszkolaków, które dzielnie zgłębiały tajniki odnawialnych źródeł pozyskania energii czekały także nagrody.

« z 2 »