Walentynki w Wojew贸dzkiej Bibliotece Pedagogicznej – Gr. IV

12.02.2020


Pani Gra偶ynka powita艂a przedszkolak贸w w Dzieci臋cej Akademii Czytania Bajek. Opowiedzia艂a histori臋 obchod贸w Walentynek. Patron 艣wi臋ta, 艢w. Walenty 偶y艂 w staro偶ytnym Rzymie. Cesarstwo toczy艂o wiele wojen, a m臋偶czy藕ni nie chcieli wst臋powa膰 do wojska i opuszcza膰 narzeczonych oraz 偶on. Cesarz zabroni艂 udzielania 艣lub贸w, wiec 艢w. Walenty udziela艂 je potajemnie. Cesarz dowiedzia艂 si臋 o tym. Skaza艂 go na 艣mier膰 w dzie艅 14 lutego. W miejscu stracenia 艣wi臋tego powsta艂a bazylika , do kt贸rej pielgrzymuj膮 zakochani, a聽 dzie艅 jego 艣mierci ustanowiono dniem zakochanych.聽 Dzieci rozmawia艂y聽 z聽 o聽najwa偶niejszych uczuciach, kt贸re nam towarzysz膮, ze szczeg贸lnym uwzgl臋dnieniem uczucia mi艂o艣ci. Opowiada艂y kogo mo偶na kocha膰 i w jaki spos贸b mo偶na okaza膰 uczucia. Pani Asia przeczyta艂a dwie ksi膮偶eczki 鈥濬ranklin i聽Walentynki鈥 oraz聽 鈥濬ranklin m贸wi kocham ci臋鈥. Dzieci wykona艂y Walentynk臋 – laurk臋 dla osoby, kt贸r膮 chcia艂yby obdarowa膰.聽 Pani Gra偶ynka zaprezentowa艂a do czytania ,,Wielk膮 Ksi臋g臋 Uczu膰鈥 G. Kasdepke.