Zajęcia edukacyjne ze Strażnikiem Miejskim – Gr. III, IV, V

20.02.2020


Przedszkolaków odwiedził starszy specjalista Krzysztof Gawrych z Referatu Profilaktyki i Prewencji z 7-letnim owczarkiem Walkerem rasy Border Colie. Zaprezentował pokaz umiejętności i talentów Walkera. Posłuszeństwo psa i bezbłędne wykonywanie przez niego poleceń wywoływało na twarzach dzieci uśmiech i radość. Dzieci dowiedziały się jakie zagrożenia niesie kontakt z obcymi czworonogami. Już wiedzą, że najpierw trzeba zapytać właściciela, czy można pogłaskać psa, a potem podejść z boku i wyciągnąć rękę wierzchnią stroną do powąchania. Gdy pies już nas pozna, można go pogłaskać lub podrapać, ale nie po głowie, bo pieski niezbyt to lubią. Walker wraz ze swoim przewodnikiem, pokazali i ćwiczyli z  przedszkolakami jak reagować w przypadku spotkania obcego lub agresywnego psa. Pozycja „drzewo” – stoimy na baczność, nieruchomo, z rękoma zaciśniętymi w pięści i skrzyżowanymi pod szyją. Pozycja „żółw” – kulimy się na ziemi i zakładamy zaciśnięte w pieści dłonie na kark. Pozycja „naleśnik” – leżymy na ziemi płasko jak naleśnik i również dłońmi osłaniamy kark. W takich pozycjach czekamy, aż pies zainteresuje się czymś innym i odejdzie. To była niezwykle ważna i interesująca lekcja.

« z 2 »