Zajęcia edukacyjne „Jestem bezpieczny” – Gr. II

28.09.2020


Czterolatki realizując program innowacyjny „Jestem bezpieczny” poznały zasady bezpiecznego poruszania się po drogach oraz zagrożenia, jakie mogą je spotkać w drodze do przedszkola. Na podstawie historyjki obrazkowej pt. „Przygody na ulicy” poznały sytuacje niebezpiecznej zabawy dzieci i ich konsekwencje. Wycinały przejście dla pieszych tzw. zebrę. Odtwarzały scenki sytuacyjne i utrwalały zasady prawidłowego przechodzenia oraz zachowywania się w pobliżu jezdni. Utrwaliły kolory sygnalizacji świetlnej w języku angielskim. Dowiedziały się do kogo należy zwrócić się o pomoc w sytuacji niebezpiecznej dzwoniąc pod numer alarmowy 112. Przedszkolaki nadal będą rozwijały swoje umiejętności bezpiecznego zachowania się w ruchu drogowym oraz w sali.