Zajęcia edukacyjne „Wody kropelka – moc wielka” – Gr. III

09.10.2020


Podczas wielu zajęć dzieci dowiedziały się skąd bierze się deszcz. Poznały cykliczność całego procesu krążenie wody w przyrodzie. Przyklejając obrazki na tekturowy talerzyk zobrazowały kolejne etapy krążenie wody. Dowiedziały się, że deszczówka to jedyne odnawialne źródło wody. Jej wykorzystanie pozwala zmniejszyć codzienne zużycie wody pitnej i tym samym ograniczyć koszty jej zakupu. Dowiedziały się, że zagospodarowanie deszczówki to ogromny krok w ochronę środowiska. Uczestniczyły w zabawie muzyczno-ruchowej „Jesienny deszczyk” wykorzystując niebieską folię. Śpiewały piosenkę „W deszczowym rytmie”, do której akompaniowały na trójkątach. Wyklejały kolorowym papierem parasole, a niebieską włóczką krople deszczu. Kolorowały obrazek ukazujący  krążenie wody w przyrodzie. Wycinały i przyklejały krople deszczu na chmurce. Rozmawiały o właściwościach wody oraz sposobach jej wykorzystania w życiu ludzi, roślin i zwierząt. W ramach ćwiczeń grafomotorycznych łączyły kreseczki tak aby powstały krople deszczu. Przeliczały krople na chmurkach, określały wielkość kropli i ich położenie względem chmurki. Wszystkie działania umocniły w dzieciach  przekonanie, że „woda to największy skarb”.

« z 2 »