Turniej wiedzy o zdrowiu – Gr. II, III, IV, V

13.10.2020


Podczas 艣niadania wszystkie przedszkolaki sporz膮dza艂y聽 zdrowe kanapki. Podczas zaj臋膰 czterolatki聽 opowiada艂y jak dba膰 o czysto艣膰 cia艂a, r膮k i z臋b贸w oraz dlaczego wa偶ny jest ruch. Wyszuka艂y na ilustracji warzywa z ogrodu, z kt贸rych mo偶na przyrz膮dzi膰 zdrowe posi艂ki. Nazywa艂y owoce, okre艣la艂y ich smak i zapach. Pi臋ciolatki nakleja艂y zdrowe jedzenie na konturze postaci , a niezdrowe poza ni膮. Uk艂ada艂y i omawia艂y piramid臋 zdrowego 偶ywienia. Ubieraj膮c koleg臋 lub kole偶ank臋 pokaza艂y, 偶e ubi贸r daje ciep艂o niezb臋dne dla zdrowia. Sze艣ciolatki rysowa艂y co sprzyja zdrowiu, a czego nale偶y unika膰. Rozmawia艂y o konieczno艣ci jedzenia potraw zawieraj膮cych warzywa i owoce. M贸wi艂y o przyprawach聽 kuchennych, m. in. o pietruszce, koperku, majeranku, czosnku, kolendrze, go藕dzikach, ga艂ce muszkato艂owej, kurkumie, pieprzu, zielu angielskim, ich walorach smakowych i zapachowych. Pokaza艂y dok艂adne szczotkowanie聽 z臋b贸w z zachowaniem kolejnych etap贸w ich mycia. Prezentowa艂y skuteczne mycie r膮k. Zaznaczy艂y, 偶e niezb臋dne dla zdrowia jest gimnastykowanie si臋 Sk艂ada艂y obrazki 聽z cz臋艣ci i omawia艂y ich tre艣膰. Przelicza艂y warzywa i owoce. Rozwi膮zywa艂y zagadki. Wykaza艂y si臋 wiedz膮 rozr贸偶niaj膮c zdania prawdziwe i fa艂szywe. Nie zabrak艂o zabaw przy muzyce. Ka偶da dru偶yna wykaza艂a si臋 wspania艂膮 wiedz膮 i umiej臋tno艣ciami otrzymuj膮c maksymaln膮 ilo艣膰 punkt贸w.

z 3