Spotkanie z Policją „Jestem bezpieczny na drodze” – Gr. III

Pięciolatki odwiedzili: młodszy aspirant Dominika Radka-Jędrkiewicz oraz starszy sierżant Szymon Antosik. W trosce o bezpieczeństwo funkcjonariusze udzielili kilku cennych wskazówek dotyczących poruszania się po drodze. Przedszkolaki odtwarzały scenki sytuacyjne i utrwalały zasady prawidłowego przechodzenia oraz zachowywania się w pobliżu jezdni. Ćwiczyły reakcję na sygnały sygnalizatora świetlnego. Dowiedziały się, co to jest pobocze jezdni i że należy iść zawsze lewą stroną. Policjanci podkreślali, jak ważne dla własnego bezpieczeństwa jest noszenie elementów odblaskowych, szczególnie teraz w okresie jesiennym. Dzieci otrzymały opaski odblaskowe. Pięciolatki będą utrwalały właściwe postawy oraz rozwijały umiejętności bezpiecznego zachowania się w ruchu drogowym podczas zaplanowanych wycieczek oraz spacerów.