Koncert „Serduszko puka w rytmie cza-cza” Gr. I – V

Niedawno obchodziliśmy Walentynki – Święto Zakochanych i właśnie tę tematykę miłosną przybliżyli nieco przedszkolakom specjalni goście, a mianowicie p. Ada grająca na pianinie, przepięknie śpiewająca p. Karolina, a także wybitny skrzypek p. Krzysztof. Tradycyjnie koncert rozpoczął się przywitaniem z dziećmi piosenką o nutkach, którą przedszkolaki znają i chętnie śpiewają. Podczas koncertu dzieci usłyszały utwory muzyczne nawiązujące do miłości m.in. „Serduszko puka w rytmie cza-cza”, utwór z filmu „Love story”. Pojawiły się również propozycje karnawałowe jak chociażby „Przetańczyć całą noc”, czy „Dziewczęta z Barcelony”. Koncert przeplatany był refleksją małych słuchaczy na temat miłości i zazdrości, wspólnym śpiewem z pokazywaniem, a także występem dzieci, które miały okazję zagrać na janczarach, marakasach i kastanietach. Na zakończenie koncertu goście zaśpiewali „Sto lat” w wersji włosko-polskiej i tym pięknym akcentem pożegnali przedszkolaków.