Program edukacji antynikotynowej „Czyste powietrze wokół nas” – Gr. IV

Podczas cyklu zajęć w ramach programu organizowanego przez Państwową Stację Sanitarną sześciolatki poznały maskotkę akcji – przesympatycznego Dinusia. Poznały różne źródła dymów ze zwróceniem szczególnej uwagi na dym papierosowy. Zwiększyły swoją wiedzę na temat szkodliwości palenia. Wiedzą, że palenie papierosów jest źródłem różnych chorób. Rysowały węglem źródła dymów. Wyklejały czerwonym papierem znak „Zakaz palenia”. Kolorowały
i wycinały znak „Nie pal przy mnie”.  Poznały historyjką obrazkową „O kominie, który przestał dymić” Śpiewały i bawiły się przy „Piosence o Dinusiu”. Rysowały Dinusia w otoczeniu pięknej zieleni z dala od zanieczyszczonego powietrza. Każdy przedszkolak otrzymał naklejkę z tytułem zrealizowanego programu i Dinusiem.

« z 2 »