Tydzień mózgu – Gr. I

Najmłodsze przedszkolaki obejrzały prezentację multimedialną pt. „Jak działa mózg”. Dowiedziały się, że jest on bardzo ważną częścią naszego organizmu. Jest odpowiedzialny za nasze zmysły: wzrok, słuch, węch, dotyk i smak. Wysłuchały piosenkę pt. „Pięć zmysłów mam”, a następnie odszukiwały na obrazku przedmioty, które poznajemy dzięki tym zmysłom. Duży wpływ na prawidłowe działanie mózgu ma picie wody, dlatego trzylatki usiadły do stolika, aby się jej napić. Kolejne zabawy pokazały dzieciom, że bardzo ważny jest także ruch, szczególnie wykonywanie ćwiczeń naprzemiennych stymulujących pracę prawej i lewej półkuli mózgowej. Przy stoliku rozwiązywały różne zadania: układały obrazek z części w jedną całość, kontynuowały sekwencję z kolorów na gąsienicy.