Spotkanie z leśnikiem – Gr. II, III, V

Pani podleśniczy Dagmara Słocińska z Leśnictwa Nowy Mostek należącego do Nadleśnictwa Żołędowo, zachęciła dzieci do podzielenia się swoimi spostrzeżeniami na temat zwierząt spotykanych na terenie naszego miasta. Przedszkolaki najczęściej wymieniały: jeża, wiewiórkę, różne ptaki. W lasach okalających Bydgoszcz możemy spotkać dziki, wilki oraz inne ssaki przedstawione na tablicach przyniesionych przez gościa. Dzieci dowiedziały się, że królem lasu jest jeleń. Jego głowę zdobi poroże, tak jak u samca  sarny i daniela. Mogły dotknąć i obejrzeć naturalny okaz. Pani Dagmara zwróciła uwagę, aby zachować ostrożność podczas pobytu w lesie, gdy spotkamy się z jego mieszkańcami. Zachęciła dzieci do opieki nad zwierzętami poprzez dokarmianie ich w okresie trudnych warunków panujących zimą. Zwróciła uwagę na ulubione pokarmy niektórych zwierząt. Zaprosiła dzieci do nadleśnictwa Żołędowo, aby mogły bliżej poznać mieszkańców lasów i otaczają ich przyrodę.