Spotkanie z le艣nikiem – Gr. II, III, V

Pani podle艣niczy Dagmara S艂oci艅ska z Le艣nictwa Nowy Mostek nale偶膮cego do Nadle艣nictwa 呕o艂臋dowo, zach臋ci艂a dzieci do podzielenia si臋 swoimi spostrze偶eniami na temat zwierz膮t spotykanych na terenie naszego miasta. Przedszkolaki najcz臋艣ciej wymienia艂y: je偶a, wiewi贸rk臋, r贸偶ne ptaki. W lasach okalaj膮cych Bydgoszcz mo偶emy spotka膰 dziki, wilki oraz inne ssaki przedstawione na tablicach przyniesionych przez go艣cia. Dzieci dowiedzia艂y si臋, 偶e kr贸lem lasu jest jele艅. Jego g艂ow臋 zdobi poro偶e, tak jak u samca聽 sarny i daniela. Mog艂y dotkn膮膰 i obejrze膰 naturalny okaz. Pani Dagmara zwr贸ci艂a uwag臋, aby zachowa膰 ostro偶no艣膰 podczas pobytu w lesie, gdy spotkamy si臋 z jego mieszka艅cami. Zach臋ci艂a dzieci do opieki nad zwierz臋tami poprzez dokarmianie ich w okresie trudnych warunk贸w panuj膮cych zim膮. Zwr贸ci艂a uwag臋 na ulubione pokarmy niekt贸rych zwierz膮t. Zaprosi艂a dzieci do nadle艣nictwa 呕o艂臋dowo, aby mog艂y bli偶ej pozna膰 mieszka艅c贸w las贸w i otaczaj膮 ich przyrod臋.