Program edukacyjny „Skąd się biorą produkty ekologiczne”- Gr. IV

Sześciolatki zrealizowały program edukacyjny Głównego Inspektoratu Sanitarnego oraz Ministerstwa Rolnictwa i Rozwoju Wsi. Celem zajęć było zwiększanie świadomości i wiedzy na temat rolnictwa ekologicznego oraz budowanie właściwych nawyków żywieniowych od najmłodszych lat. Uczestnicy programu podczas zajęć dowiedzieli się, jak powstaje ekologiczny produkt, jak wygląda unijny znak EKO oraz dlaczego warto wybierać zdrowe produkty żywieniowe. Dzieci przyniosły na zajęcia produkty spożywcze z zielonym listkiem ucząc się rozpoznawać je wśród innych produktów. Wspólnie układały piętra piramidy zdrowego żywienia i stylu życia. Przedszkolaki rozmawiały jakich produktów powinniśmy jeść najwięcej, a jakich należy unikać oraz jak ważna jest aktywność fizyczna dla zdrowia. Każde dziecko stworzyło swoją piramidę zarówno w kartach pracy jak i podczas zabaw w sali.  Przyniesione produkty podzieliły na warzywa i owoce oraz produkty zbożowe, które stały się inspiracją do zabawy w sklep. Zdobyta wiedza i umiejętności z pewnością przydadzą się wszystkim w codziennym życiu.