Światowy Dzień Zdrowia – Gr. I, II, III, V

Hasło przewodnie tego dnia brzmiało: „NASZA PLANETA, NASZE ZDROWIE”. Dymiące kominy, duża ilość opakowań plastikowych, spożywanie wysoko przetworzonej żywności, zmniejszające się zasoby wody pitnej i coraz gorsza jej jakość to czynniki, które mają duży wpływ na naszą planetę i nasze zdrowie. Przedszkolaki rozmawiały o sześciu zmianach, które poprawią nasz stan zdrowia. Należą do nich: jedzenie warzyw, jedzenie owoców, większa aktywność ruchowa,  picie wody, więcej snu, samodzielne przygotowywanie posiłków w domu. Dzieci wypowiadały się jak należy dbać o zdrowie. Przypomniały o zasadach higieny  i prowadzeniu zdrowego trybu życia. Podczas zabawy „ Planeta zanieczyszczona, planeta czysta” przedstawiły za pomocą ruchu, gestu, mimiki swoje odczucia. Uczestniczyły w ćwiczeniach gimnastycznych, które uświadomiły jak ważny jest m. in. sport i ruch na świeżym powietrzu.

« z 2 »