Klub Czytających Rodziców – Gr. II

Pani Agnieszka Gryczka-Kurlapska – mama Ady przedstawiła książkę ,,Baranek czyścioszek” U. Kozłowskiej i M. Stolarczyk.  Czterolatki wymieniały przyjaciół baranka: koziołek, prosiaki, kurki, gąski oraz kaczki. Wszystkie zwierzątka z radością brały kąpiel. Przedszkolaki odpowiadały na pytanie co lubią bardziej: ,,Być czyste czy się pobrudzić?” Pani Magda Szliep – mama Tymoteusza czytała książkę pt.: ,,Wielkanoc” M. Strzałkowskiej. Dzieci słuchały z wielką uwagą i dlatego potrafiły wymienić świąteczne przysmaki: święcone jajka, żurek, ryby, szynkę, lukrowane baby, mazurka, cukrowego zajączka czy z masełka zrobionego baranka. Święta to obrusy przystrojone bukszpanem, rzeżucha na stole, a w wazonie złocące się żonkile oraz wierzbowe gałązki, na których urosły bazie. Dziękujemy i zapraszamy kolejnych rodziców.