Klub Czytających Rodziców – Gr. I

Najmłodsze przedszkolaki odwiedził pan Grzegorz Liczner – tata Hani. Przeczytał bajeczki pt. „Psi Patrol” oraz „Kubuś i przyjaciele”. Obydwa utwory pokazały jak ważna jest przyjaźń i wzajemna pomoc. Dzieci dowiedziały się także, że prawdziwy przyjaciel zawsze wybaczy, kiedy zrobi się coś niewłaściwego. Pani Marta Kapuścińska-Grzelak – mama Wojtka, z książki ,,Mamo, przeczytaj mi bajeczkę” zaciekawiła trzylatki utworami: ,,Mama Niedźwiedzica”, ,,Długi sen” oraz ,,Bim, bam, bom.” Pierwsze dwie bajeczki pomogły dzieciom utrwalić nazwy zwierząt budzących się na wiosnę: niedźwiedzie i jeżyki. Trzecia bajeczka pokazała, że nie ma sytuacji bez wyjścia i nikt nie powinien martwić się na zapas. Kolejnym gościem była pani Angelika Tietz – mama Aleksandra. Przeczytała bajkę z serii „Przygody Fenka” pt. „Strach”. Fenek bardzo bał się wystąpić podczas uroczystości z okazji Dnia Babci i Dziadka. Tata pocieszał go, bo wiedział, że jego synek bardzo dobrze zna wierszyk na pamięć. Dla dodania Fenkowi pewności siebie podczas występu był blisko sceny, aby podpowiedzieć mu tekst. Mały artysta pięknie wyrecytował swój wiersz, za co dostał duże brawa od wszystkich dziadków. Przedszkolaki dowiedziały się, że każdy może się czegoś bać np. ciemnego pokoju, pająka, występu przed publicznością i nie jest to powód do wstydu. Dziękujemy Rodzicom za wizytę i pokazanie przedszkolakom sposobów właściwego zachowania się oraz rozwiązywania problemów.