Międzynarodowy Dzień Ziemi – Gr. I

Tegoroczna edycja odbywała się pod hasłem ,, Zainwestuj w naszą planetę.” Obserwując treści ilustracji trzylatki rozmawiały o konieczności segregacji śmieci: plastiku, szkła, papieru. Maluchy potrafią też zbierać nakrętki ( zwłaszcza po wypitych soczkach i mleku) oraz przynoszą zużyte baterie i wkładają je do specjalnego pojemnika. Wielkie wrażenie wywarł plakat „RATUJMY ZIEMIĘ”. Dzieci rozmawiały o spalinach z rur wydechowych aut i dymach z kominów. Wiedzą, że zakupy przenosi się w specjalnych ekologicznych torbach. Słuchały opowiadania ,,Jak Bydguś się troszczył o czystość Bydgoszczy.” Działały w praktyce, gdy w pobliskim parku zbierały śmieci. Na skwerze podziwiały piękno budzącej się do życia przyrody. Utrwalały kolory i  nazwy kwiatów: żółtych żonkili, różowych i fioletowych hiacyntów, białych narcyzów, fioletowych fiołków i cebulic, białych stokrotek, a także fioletowych szafirków. Trzylatki chcą być „STRAŻNIKAMI PRZYRODY”.

No Images found.