Projekt czytelniczy „Magiczna moc bajek” – Gr. IV

Sześciolatki zrealizowały Moduł VII „Piękno i ochrona przyrody”. Temu służyło szereg zabaw o charakterze proekologicznym podczas, których uczyły się jak dbać o świat, który nas otacza. W pogadance opartej na książkach P. Sochy „Pszczoły” oraz „Wszystko o pszczołach” J. Guichard i C. Xenard, wypowiadały się  na temat życia pszczół. Poznawały ciekawostki o życiu leśnych zwierząt podczas marcowego spotkania z panią Dagmarą Słocińską, która pracuje jako podleśniczy w zaprzyjaźnionym Nadleśnictwie w Żołędowie. Poznały także fragmenty książki Adama Wajraka „Zwierzaki Wajraka. Jak się żyje w norkach, żeremiach, gniazdach, rzekach, na łące i w lasach”. Dbaniu o czystość planety posłużyło aktywne uczestnictwo dzieci w akcji sprzątania pobliskiego osiedla w Międzynarodowym Dniu Ziemi. W ramach „Dobranocki z dawnych lat obejrzały film lalkowy pt. „Trzy misie”.