Spotkanie z Lekarzem – Gr. I

Najmłodsze przedszkolaki odwiedził pan Grzegorz Liczner – tata Hani, który jest lekarzem w dziedzinie chorób wewnętrznych. Opowiedział o swojej pracy. Kiedy zapytał, kto już widział doktora, okazało się, że wszystkie dzieci były już u lekarza i nikt nie boi się do niego chodzić. Gość zaprezentował ubranie, które zakłada, kiedy idzie do pracy: biały fartuch, spodnie, buty, czapkę. Dzieci dowiedziały się, że taki strój jest bardzo ważny, ponieważ pozwala innym rozpoznać, że dana osoba jest lekarzem, a samego lekarza chroni przed zarazkami i wirusami. Dzieci oglądały przybory, którymi posługuje się lekarz: stetoskop, szpatułkę, latarkę, otoskop, ciśnieniomierz. Pan Grzegorz zaprezentował, jak się nimi posługuje. Chętne dzieci podchodziły do pana doktora i poddawały się „badaniu”. Gość przypomniał przedszkolakom, co należy robić, aby być zdrowym. Dzieci wskazywały na tablicy ilustracje związane z higieną ciała, zębów, właściwym odżywianiem się, aktywnym trybem życia, odpoczynkiem. Pan Grzegorz bawił się z dziećmi przy piosence „Szczotka, pasta, kubek, ciepła woda” oraz poczęstował owocami, które ze smakiem zjadały. To było bardzo ciekawe spotkanie. Dziękujemy za przekazaną cenną wiedzę.