Spotkanie z Lekarzem – Gr. I

Najm艂odsze przedszkolaki odwiedzi艂 pan Grzegorz Liczner – tata Hani, kt贸ry jest lekarzem w dziedzinie chor贸b wewn臋trznych. Opowiedzia艂 o swojej pracy. Kiedy zapyta艂, kto ju偶 widzia艂 doktora, okaza艂o si臋, 偶e wszystkie dzieci by艂y ju偶 u lekarza i nikt nie boi si臋 do niego chodzi膰. Go艣膰 zaprezentowa艂 ubranie, kt贸re zak艂ada, kiedy idzie do pracy: bia艂y fartuch, spodnie, buty, czapk臋. Dzieci dowiedzia艂y si臋, 偶e taki str贸j jest bardzo wa偶ny, poniewa偶 pozwala innym rozpozna膰, 偶e dana osoba jest lekarzem, a samego lekarza chroni przed zarazkami i wirusami. Dzieci ogl膮da艂y przybory, kt贸rymi pos艂uguje si臋 lekarz: stetoskop, szpatu艂k臋, latark臋, otoskop, ci艣nieniomierz. Pan Grzegorz zaprezentowa艂, jak si臋 nimi pos艂uguje. Ch臋tne dzieci podchodzi艂y do pana doktora i poddawa艂y si臋 鈥瀊adaniu鈥. Go艣膰 przypomnia艂 przedszkolakom, co nale偶y robi膰, aby by膰 zdrowym. Dzieci wskazywa艂y na tablicy ilustracje zwi膮zane z higien膮 cia艂a, z臋b贸w, w艂a艣ciwym od偶ywianiem si臋, aktywnym trybem 偶ycia, odpoczynkiem. Pan Grzegorz bawi艂 si臋 z dzie膰mi przy piosence 鈥濻zczotka, pasta, kubek, ciep艂a woda鈥 oraz pocz臋stowa艂 owocami, kt贸re ze smakiem zjada艂y. To by艂o bardzo ciekawe spotkanie. Dzi臋kujemy za przekazan膮 cenn膮 wiedz臋.