Koncert „Dzięcioła perkusisty” Gr. I- V

Podczas muzycznego spotkania dzieci poznały dwie rodziny instrumentów muzycznych: dęte drewniane i perkusyjne. Z pierwszej rodziny instrumentów zawitał do przedszkola mały, drewniany flet prosty, kilkaset lat starszy od fletu poprzecznego, z którego pani Magda wydobywała na przykład „ptasią muzykę”, a wraz z panią  Adą grającą na pianinie anonimową angielską melodię z XVII wieku. Wśród rodziny perkusyjnej były instrumenty melodyczne: talerz i ksylofon, na którym grał pięknie „Wesołą Poleczkę” J. Straussa pan Grzegorz. Z wielkim zaciekawieniem dzieci słuchały  „Wiosnę” A. Vivaldiego i wymieniały bohaterów: dzięcioła, słowika, bociana, sowę, kukułki, skowronki,  świerszcze, cielaczka szukającego mamy, odgłosy wiosennej burzy,  prezentowane przez pana Grzegorza na instrumentach perkusyjnych niemetodycznych.  Przedszkolaki z panią Adą śpiewały piosenkę ,,Była sobie żabka mała” z towarzyszeniem muzyków i grającą na talerzu Marianką. Nie obyło się bez dziecięcego akompaniowania  na  instrumentach perkusyjnych.  

« z 2 »