Wycieczka do Silverado City – Gr. IV

W piękny majowy dzień poprzedzający Dzień Dziecka sześciolatki ze swoimi paniami udały się na autokarową wycieczkę do miejscowości Bożejewiczki koło Żnina. Autokar dowiózł dzieci do stacji UNION PACYFIK. Stamtąd pociągiem w towarzystwie kowboi dzieci udały się do Silverado City. Spokojną podróż przerwał nieoczekiwany napad na pociąg przez ściganych listami gończymi złoczyńców. Na szczęście kowbojom udało się ich unieszkodliwić i wszyscy szczęśliwie dojechali do Silverado City. W miasteczku dzieci odwiedziły fort z wojny secesyjnej gdzie obejrzały komediową scenkę z udziałem publiczności, kowboi, szeryfa i nieustraszonego Don Sebastiano. Po II śniadanku,  na głównej ulicy miasta obejrzały „Napad na bank”-  teatralny pokaz prawdziwej historii z życia kowboi, z udziałem koni, zwierząt oraz z wybuchami pirotechnicznymi. Zwiedziły także tutejsze Minii Zoo w którym podziwiały: kucyki, króliki, kozy, alpaki, owieczki. Na koniec wycieczki na Arenie Rodeo zachwycały się umiejętnościami jazdy westernowej, pracy z bydłem oraz prawdziwej przyjaźni kowboi z końmi. Miały tu też miejsce pokazy jazdy kaskaderskiej i zręcznościowej na koniach. Cała wycieczka dostarczyła dzieciom wielu niezapomnianych wrażeń. Było tak fajnie, że najchętniej wróciliby tu jeszcze raz.