Program edukacyjny „Dobre sposoby na mikroby…”- Gr. III

Pięciolatki realizowały program „Dobre sposoby na mikroby. Z higieną za pan brat. STOP KORONAWIRUS” opracowany przez Oddział Oświaty Zdrowotnej i Promocji Zdrowia Wojewódzkiej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Bydgoszczy. Okazał się on świetną okazją do utrwalenia wiedzy na temat dbania o higienę osobistą, a także troszczenia się o zdrowie własne i rówieśników. Dzieci wykonały szereg zadań mających na celu przypomnienie podstawowych zasad higieny, a także poznanie zagrożeń związanych z koronawirusem. Stworzyły m.in. plakat nawiązujący do koronawirusa, poznały utwór „Mydło lubi zabawę” w połączeniu z zabawami ruchowymi. Ćwiczyły czytanie globalne wyrazów nawiązujących do tematu. Przedstawiły swoje wyobrażenia na temat wirusa, wykonując pracę plastyczną z użyciem farb. Z łatwością rozwiązały wszystkie tematyczne zagadki.