Koncert „Wakacyjne wspomnienia” –  Gr. I-V

W poniedziałkowy poranek odwiedziła przedszkolaków dobrze znana im pani Ada w towarzystwie grającego na skrzypcach pana Natana i pięknie śpiewającej pani Oli. Spotkanie tradycyjnie rozpoczęło się wspólnym odśpiewaniem piosenki pt. „Do re mi”. W trakcie spotkania dzieci i prowadząca wspominały minione wakacje, które spędzały w kraju i za granicą. Dzieci poznały budowę skrzypiec, brzmienie i sposób w jaki wydobywa się z nich dźwięki. Dowiedziały się, że pizzicato to sposób gry na skrzypcach polegający na wprowadzanie strun w ruch poprzez szarpanie ich palcem. Stwierdziły, że skrzypce to instrument przypominający kształtem gruszkę. Słuchały m. in. utwory:  „Eine kleine Nachtmusik” cz. I. W. A. Mozarta, „Czardasza” V. Montiego, „Serenady” F. Schuberta i utworu „Jesień” cz. I A. Vivaldiego. Grały na instrumentach perkusyjnych w rytm „Tańca hiszpańskiego” (autor nieznany). Podczas „Piosenki dla grzecznych dzieci” naśladowały śpiewający las- la, la, ,la; śpiew ptaków- fiu- fiu; szum strumyka szu-szu; żabkę- kum, kum. Wspólnie z Panią Olą śpiewały refren piosenki pt. „Pac gruszka” Spotkanie przebiegało w bardzo radosnej atmosferze, a brawom nie było końca.