Koncert pt. „Płynie Wisła płynie” Gr. I – V

Listopadowy koncert pt. „Płynie Wisła, płynie” przypomniał przedszkolakom o zbliżającym się Święcie Niepodległości. Pani Dominika pięknym głosem zaśpiewała polskie, patriotyczne piosenki „Szła dzieweczka”, „Płynie Wisła płynie”, „Czerwone jabłuszko”, „Przybyli Ułani”. Na instrumentach klawiszowych akompaniowała jej pani Ada, a na trąbce pan Kamil. Wesołe brzmienia piosenek zachęciły dzieci do śpiewania, klaskania w rytm muzyki, a także do zabaw ruchowych. Pan Kamil pokazał z jakich części zbudowany jest jego instrument oraz w jaki sposób można wydobyć z niego dźwięk. Zagrał hejnał, który codziennie rozbrzmiewa z wieży Kościoła Mariackiego w Krakowie. Pani Ada zagrała przedszkolakom utwory polskich tańców narodowych jakimi są: Polonez oraz Kujawiak. Koncert wszystkim dzieciom bardzo się podobał.