Zajęcia edukacyjne z żołnierzem Dowództwa 1 Pomorskiej Brygady Logistycznej – Grupa II

Czterolatki odwiedził kapitan Rafał Kosek – tata Szymona. Opowiedział czym zajmuje się wojsko oraz jakie pełni zadania. Okazało się, że żołnierze nie tylko bronią kraju, kiedy jest zagrożenie zewnętrzne, ale także pomagają w czasie różnych katastrof budowlanych, ekologicznych. Zaprezentował swój codzienny mundur oraz mundur na różne ważne okazje. Zwrócił uwagę na symbole narodowe takie jak flaga Polski, czy orzełek znajdujące się na mundurze oraz czapce. Wyjaśnił, co oznaczają różne symbole na pagonach. Dzieci dowiedziały się, że stopnie zdobywa się poprzez wykazanie się różnymi umiejętnościami. Żołnierz powinien kochać swoją ojczyznę, być odważnym, odpowiedzialnym, rzetelnie wykonywać swoje zadania, zdrowo się odżywiać, być bardzo sprawnym fizycznie. Przedszkolaki mogły przymierzyć różnego rodzaju żołnierskie czapki, słuchawki. Obejrzały wyposażenie podręcznej apteczki. Dużym zaskoczeniem dla dzieci była wielkość plecaka. Jest on tak duży, że może się w nim zmieścić czteroletni przedszkolak. Pan Rafał zaprezentował jak powinna wyglądać postawa „na baczność” oraz „spocznij”, a także jak żołnierze maszerują. Nie było to łatwe zadanie, żeby iść równo. Pod kierunkiem gościa dzieci wykonały kilka ćwiczeń ruchowych. Wizyta taty Szymona oraz przekazane przez niego informacje oraz przygotowane zadania bardzo się dzieciom podobały. Kapitan Rafał Kosek otrzymał od dzieci pisemne podziękowanie oraz wysłuchał zaśpiewanej przez nich piosenki pt. „Jest takie miejsce” z repertuaru ZoZi. W prezencie od gościa czterolatki otrzymały słodki poczęstunek oraz figurki żołnierzyków. To była bardzo ciekawa i pouczająca wizyta.